Blatenský fotofestival

PODROBNÉ INFO

 

Pracujeme na nových webových stránkách. Děkujeme za pochopení!

 

 Co je Blatenský fotofestival… 

 
19. – 20. 9. 2020 bude uspořádán již 15. ročník Blatenského fotofestivalu (BF) tentokráte na téma GENERACE. Fotofestival je již zavedeným dvoudenním svátkem fotografie, který se těší oblibě u odborné i laické veřejnosti. Vystavují zde uznávaní fotografové (např. Pavel Baňka, Vladimír Birgus, Jiří Hanke, Libuše Jarcovjáková, Pavel Mára, Jindřich Štreit, Roman Vondrouš ad.), absolventi i studenti fotografických škol (Institut tvůrčí fotografie, Matela studio, Škola kreativní fotografie ad.), ale prostor je dán i dalším fotografům, kteří mohou přihlásit své soubory dle vyhlášeného tématu do tzv. Otevřené scény
 
Blatenský fotofestival poprvé uspořádal v roce 2006 místní fotoklub KAMFO, který si akci nadělil ke svým 50. narozeninám. KAMFO v čele s fotografkou Kamilou Berndorffovou realizovalo s minimem prostředků a s nadšením mnoho dalších ročníků. Dnes BF pořádá s pomocí fotoklubu KAMFO Centrum kultury a vzdělávání Blatná.
BF si za 15 let své existence získal přízeň pro svoji nezaměnitelnou atmosféru a kvalitní dramaturgii. Od začátku festivalu jsou do malého jihočeského města zváni ti nejlepší z oboru a nabízí se jak vystavujícím, tak i veřejnosti dvoudenní zajímavý program. Na návštěvníky BF čeká okolo 10 výstav od více než 30 autorů, a to v galerijních i netradičních prostorách. Dvoudenní pouť po výstavách doplňují přednášky a další doprovodný program. Víkendem provází vtipný moderátor Jan Flaška (autor projektu Fotojatka) a živá hudba. Sobotní večer je tradičně věnován Ozvěnám Fotojatek (promítání fotografických cyklů významných fotografů s hudebním doprovodem). Výstupem každého ročníku je i katalog, který na památku dostávají všichni vystavující.
 
 
Chcete vystavovat i vy? 
 
V rámci Otevřené scény dostanou šanci prezentovat svoje dílo i fotografové (profesionálové i amatéři), kteří se přihlásí se svým souborem na vyhlášené téma. V roce 2020 je tímto tématem GENERACE. Z došlých přihlášek vybereme cca 25 fotografů, kteří své soubory o festivalovém víkendu představí veřejnosti. Blatenského fotofestivalu se zpravidla účastní všichni vystavující, protože celá akce je především o setkání a inspiraci. 
 
Vyplněné přihlášky posílejte do 30. června 2020 na emailovou adresu: otevrena.scena@seznam.cz.
 
Přihláška ke stažení je zde.

© Reklamní závody powered by Rafeo